Karboksyterapia

Co to jest Karboksyterapia?

Karboksyterapia – to najskuteczniejsza kuracja redukująca cellulit, alternatywa dla liposukcji i botoksu, niezawodna w zmniejszaniu rozstępów, cieni pod oczami, spłycaniu zmarszczek oraz redukcji podwójnego podbródka, zapobiega również wypadaniu włosów.

Karboksyterapia  uznawana jest za przełom w medycynie estetycznej. Dzięki niej można w sposób  szybki i nieinwazyjny usunąć wszelkie niedoskonałości ciała a także osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Karboksyterapię również stosuje się w celach leczniczych, w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, zaburzeń krążenia, objawu Raynauda (napadowego skurczu tętnic), owrzodzenia żylakowego czy łuszczycy.

mezoterapia

Na czym polega Karboksyterapia

Zabieg Karboksyterapii przy użyciu niewielkiej igły polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2), który przenika do okolicznych tkanek. Efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja). Dodatkowo,  w miejscu podawania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze. Poprawia się także mikrokrążenie.

Karboksyterapia pozwala również na mechaniczne rozbicie złogów tłuszczowych, pozytywnie wpływa na stymulację kolagenu przez co skóra staję się sprężysta i jędrna. Efekty karboksyterapii są porównywalne z zabiegami operacyjnymi. Uważa się, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

Korzyści karboksyterapii:

 

 • Świeże i piękne spojrzenie                                                         Zabiegi na oczy - Wrocław AB DESIGN

Worki i cienie pod oczami, brak elastyczności i zmarszczki w okolicy oka to problem wielu kobiet i mężczyzn. Dzięki i aplikacji CO2 w okolicach konturów oczu można poprawić ich wygląd, przywrócić elastyczność i gładkość skóry, wypełnić zmarszczki oraz usunąć worki i cienie. Dzięki kilku zabiegom karboksyterapii można odzyskać młode i świeże spojrzenie.

 

 • Młoda i zdrowa skóra twarzy, szyi i dekoltu                   Pielęgnacja skóry - Wrocław AB DESIGN

Zabieg Karboksyterapii skierowany natomiast na skórę twarzy i zwiększa się ilość kolagenu, zwiększa poziom nawodnienia wypełniając zmarszczki dodając jędrności, skóra wówczas staje się pogrubiona i bardziej sprężysta.

 

 • Szczupłe i jędrne nogi, pośladki, brzuch oraz ramion

  antycellulit

Jednak największym problemem niemal każdej kobiety jest cellulit oraz odkładający się na udach, pośladkach, ramionach czy brzuchu tłuszcz. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2, który wprowadzony podskórnie, zmienia się w kwas węglowy niszcząc komórki tłuszczowe. Natomiast stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry, przez co zmniejszenia cellulitu. W wyniku tego osiągamy szczupłą sylwetkę oraz jędrne ciało.

 

 • Gładka i gęsta i skóra po ciąży oraz szybkich zmianach masy ciała

  Zabiegi - 2.2. PRZEBARWIENIA, ROZSTĘPY, BLIZNY - AB Design

Ciąża oraz częste wahania wagi ciała niekorzystnie wpływają na jakość naszej skóry. W wyniku nadmiernego rozciągania i skurczenia skóry zrywają się sieci włókien kolagenowych. Wówczas najczęściej w okolicach ud, brzucha, pośladków czy piersi pojawiają się rozstępy. Aplikacje z dwutlenku węgla pozwolą jednak na poprawę syntezy kolagenu, przywrócą gęstość oraz gładkość skóry.

 

 • Zdrowe i gęste włosy

  Stylizacja

Wypadanie włosów jest zjawiskiem bardzo powszechnym, które dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn we wszystkich grupach wiekowych. Ze względu na to, że wiele czynników bierze udział w cyklu wzrostu, spoczynku i ponownego wzrostu włosów, istnieje zatem szereg okoliczności zakłócających ten cykl. Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest łysienie androgenowe, wynikające głównie z postępującej miniaturyzacji mieszków włosowych oraz obecności hormonów męskich (androgenów).

Karboksyterapia bardzo skutecznie radzi sobie z łysieniem oraz wypadaniem włosów. Powoduje wzmocnienie i regenerację cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów. CO2  silnie rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi. Powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych.

Przeciwwskazania Karboksyterapii

 • ciąża
 • ciężkie choroby serca i płuc
 • choroba nowotworowa
 • stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej
 • terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

Cennik

Twarz 230
Twarz + szyja 260
Twarz + szyja + dekolt 320
Szyja + dekolt 240
Oczy + okolice 120
Podbródek 150
Skóry głowy 150
Dłonie 150
Rozstępy, blizny 100
Cellulit 200